Odpovědi na často kladené otázky

Obecné

Směny.cz je online aplikace na plánování směn. Vytvoříte si pobočky, patřičná pracoviště a přidáte Vaše zaměstnance. Zaměstnanci získají svůj online přístup, pomocí kterého zadávají své časové požadavky/dispozice. Zároveň si kontrolují naplánované směny. Na základě Vašich potřeb pak přidáváte jednotlivé zaměstnance na směny. Vše funguje velmi jednoduše.
Jakmile se zaregistrujete, získáváte 30 dní na zkoušku. Žádné platby, nic. Před vypršením zkušební doby, se můžete rozhodnout zda s námi pokračovat a předplatit si patřičný kredit. Veškerá data Vám zůstanou a vy můžete v klidu pokračovat.
Zaměstnanců můžete přidat kolik chcete. Existuje pouze cenové omezení viz náš ceník. Zaměstnance přidáte jednoduše ve svém účtu po přihlášení.
Směny.cz jsou vhodné především pro restaurační provozy, kina, kavárny, obchody, sklady, kanceláře, call centra a zákaznická centra. Evidovat můžete jak hlavní pracovní úvazky tak také brigádníky.
Ano, pokud máte pouze méně než 5 zaměstnanců, je možné využívat Směny.cz zdarma.
Není, Směny.cz je online aplikace. Nemusíte si nic instalovat, vše funguje v okně internetového prohlížeče.
Cena za Směny.cz se odvíjí od počtu evidovaných zaměstnanců:

Firma do 5 zaměstanců - ZDARMA
5 - 10 zaměstnanců - 200 kreditů / měsíc
11 - 20 zaměstnanců - 360 kreditů / měsíc
20 - 35 zaměstnanců - 560 kreditů / měsíc
36 - 50 zaměstnanců - 700 kreditů / měsíc
51 - 100 zaměstnanců - 1 000 kreditů / měsíc
nad 100 zaměstnanců - Individuální ceny

Při nákupu většího množství kreditu, Vám dáme navíc slevu
1 000 kreditů = 1 000 Kč*
3 000 kreditů = 2 850 Kč*
5 000 kreditů = 4 850 Kč* (sleva 3%)
10 000 kreditů = 9 500 Kč* (sleva 5%)
20 000 kreditů = 19 000 Kč* (sleva 5%)
Na svém účtu máte uvedený speciální kód. Pokud tento kód budete sdílet a někdo ho zadá při registraci a současně zakoupí kredit, získáváte oba dva 50 % kreditu z jeho první objednávky navíc. Tzn. nový klient si dobije 1 000 kreditů, Vy i on získáte 500 kreditů jako bonus. Bonus se Vám připíše v momentě první platby nového klienta.
Ano, pokud máte pod jedním účtem několik provozoven, vidíte časové dispozice zaměstnanců i z jiných provozoven. Cílem je operativní plánování v případě výpadku nebo nemoci. Zaměstnace z jiné provozovny tak můžete využít na rychlý záskok, pokud ve Vaší provozovně není někdo jiný k dispozici.
Registrovat se můžete zde.
Přihlásit se můžete zde.
Pokud jste ztratili heslo nic se neděje. Obnovit heslo můžete zde.

Práce se Směny.cz

Pokud chcete editovat pobočky a pracoviště, vyberte v levém menu "Plánování směn" klikněte na tlačítko "Editovat". Dostanete se tím do editačního režimu. V přehledu pak máte v levém menu pobočky a v horních záložkách jednotlivá pracoviště spadající pod dané pobočky. Nyní můžete přidávat další místa a měnit pořadí. Název pobočky/pracoviště změníte dvojím kliknutím na název. Po ukončení editace klikněte na tlačítko "Hotovo". administrace pracovist
Správu oprávnění je možné udělat dvojím způsobem:
 • V editaci uživatele - Při editaci uživatele zaškrtnete oprávnění, které chcete uživateli přidělit.
 • Na úrovni uživatelské skupiny - Klikněte na "Uživatelé - Uživatelské skupiny" v levém menu. Uživatelskou skupinu si můžete pojmenovat dle svého, například "Administrátor" nebo "Plánovač směn". Ve skupině nastavte požadované role. Uživatele můžete vždy dodatečně přiřadit.
Pokud žádné oprávnění uživateli nepřiřadíte, uživatel bude mít pouze základní zaměstnanecké oprávnění, bude moci vkládat své časové možnosti a kontrolovat plán směn.
administrace opravnění
 • Klikněte na "Uživatelé" v levém menu a tlačítko "Vytvořit" pod seznamem uživatelů.
 • Vyplňte základní údaje
 • Zaslat přihlašovací údaje - pokud chcete uživateli zaslat přihlašovací jméno a heslo, zaškrtněte toto políčko. Údaje budou odeslány po uložení formuláře.
 • Uživatele je možné přiřazovat na směny - Zaškrtněte pokud chcete, aby se uživatel zobrazoval v nabídce uživatelů při plánování směn.
 • Uživatel zadává časové možnosti - bude-li zaškrtnuto a uživatel nezadá své časové možnosti, bude se zobrazovat v plánu směn jako nedostupný. Pokud uživatel může kdykoliv, tj. je například na HPP, nezaškrtávejte.
 • Uživatele přiřaďte na jednotlivá pracoviště zaškrtnutím patřičného políčka.
administrace uživatelů
Uživatele můžete editovat a smazat pomocí ikonky tužky a koše v pravo ve výpisu uživatelů. Pokud se chcete podívat na časové možnosti uživatele přehledně, klikněte na ikonku kalendáře,. editace uživatelů
Časové možnosti se zadávají v horním uživatelském menu vpravo kliknutím na ikonku "Kalendář - záložka Časové možnosti"
V tabulce směn, klikněte na patřičný den. Objeví se Vám okno, kde budete moci doplnit časové dispozice. Pokud chcete dispozici upravit nebo smazat, klikněte na ní. Dispozice můžete také přetahovat mezi jednotlivými dny
Pokud se Vám časy opakují, vytvořte si časovou šablonu, kterou pak pouze přetáhnete do kalendáře.
zadávání směn
Směny se vytvářejí v "Plánování směn".
V tabulce směn, klikněte na patřičný den a poté na zelené tlačítko "plus" nad kalendářem. Objeví se Vám okno, kde budete moci doplnit čas směny. Pokud chcete směnu upravit nebo smazat, klikněte na ní. Směny můžete také přetahovat mezi jednotlivými dny
Pokud se Vám směny opakují, vytvořte si šablonu směny, kterou pak pouze přetáhnete do kalendáře. K šabloně můžete přiřadit i konkrétního uživatele.
plánování směn
Uživatele přiřadíte kliknutím na jednotlivou směnu, nebo při vytváření směny/šablony klikněte na "Přiřadit uživatele". Uživatele vyberete zaškrtnutím políčka před jeho jménem.
 • Dostupný - uživatele můžete přiřadit na směnu. Zároveň vidíte časy, od kdy do kdy může (v případě, že nezadává časové možnosti, jsou časy nevyplněné, uživatel může kdykoliv). Tabulka také ukazuje odpracované hodiny a zbývající hodiny do plného časového fondu u HPP a do vyplnění časových požadavků u VPP.
 • Jiné pracoviště - uživatel je k dispozici, ale na jiné pobočce. Máte dva podniky v jednom městě? Můžete využít zaměstnance z druhé pobočky.
 • Nedostupný - uživatel nemůže. Zároveň vidíte pokud má zadané časy, kdy je k dispozici.
 • Nedostupný jiné pracoviště - uživatel z jiných poboček nemůže. Zároveň vidíte pokud má zadané časy, kdy by mohl.
 • Obsazený - uživatel má již na daný čas naplánovanou směnu. Zeleně jsou označeni zaměstnanci přiřazeni k dané pobočce, žlutě zaměstnanci ostatních poboček.
přiřazení zaměstnance
Směny můžete libovolně přetahovat mezi dny. Při kliknutí na směnu se dostanete k její editaci. V náhledu směn může mít každá směna jinou barvu.
 • Modrá - zatím nebyl přiřazen uživatel na směnu.
 • Zelená - uživatel je přiřazen a je k dispozici, vše je v pořádku.
 • Červená - uživatel je přiřazen, ale jeho časové dispozice neodpovídají času směny.
 • Oranžová - je přiřazen uživatel z jiné pobočky.
směny

Pokud chcete směny kopírovat, označte je levým tlačítkem myši a klikněte na ikonku "kopírovat" v horním menu nad kalendářem. Poté označte oblast kam směny chcete kopírovat a klikněte na ikonku "vložit" opět v horním menu. Kopírovat můžete směny včetně zaměstnanců.

Mazání funguje stejně. Označte směny a klikněte na ikonku "vymazat". Můžete také smazat pouze přiřazené zaměstnance

směny zaměstnance

Dovolenou mohou zadávat uživatelé, kteří nezadávají časové možnosti (tj. HPP). Uživatelé, kteří zadávají časové možnosti, dovolenou nezadávají.

Pokud uživatel zadá dovolenou, při plánování směn se zobrazí jako nedostupný.

směny zaměstnance
Uživatel si může své směny prohlédnout v uživatelském horním menu vpravo kliknutím na ikonku "Kalendář - záložka Směny". Směny mohou mít různé barvy
  Zelená - vše je v pořádku.
 • Červená - uživatel je přiřazen na směnu, která neodpovídá jeho časovým požadavkům.
 • Oranžová - uživatel je přiřazen na jinou pobočku.
 • Šedá - ostatní uživatelé na stejném pracovišti.
směny zaměstnance

Vyberte směny myší a kliněte na ikonku odemčeného zámku. Nastavte den, do kdy se mohou zaměstnanci hlásit na směny. Směny můžete kdykoliv zamknout, označením a kliknutím na ikonku zamčeného zámku.

odemknuti směn zaměstnance

Přihlášení na směnu

Zaměstnanci se mohou přihlásit na směny pouhým kliknutím na směnu. Kdo se přihlásí dříve, ten směnu získá. Zaměstnanci se mohou odhlásit opět kliknutím na směnu.

prihlaseni na směnu
Doporučujeme si prohlédnout krátké vyvětlující video jak Směny.cz funguje: